SERGİ KATILIM KOŞULLARI

Kongre kapsamında uluslararası ve jürili sergi düzenlenecektir. Sergiye katılacakların eserlerinin değerlendirmeye alınabilmesi için eser görselini ve bilgilerini belirtilen formatta sisteme yüklemeleri gerekmektedir.

 1. Kongre kapsamında düzenlenecek olan sergiye katılacak sanatçı ve tasarımcıların eserlerinin bir görselini (300dpi çözünürlükte jpeg formatında), sanatçıya/tasarımcıya ve esere ait bilgileri, kongre web sayfasında ‘giriş’ sekmesi altında bulunan formu doldurduktan sonra ‘kayıt ol’ sekmesinde bulunan eser gönderim formuna yüklemeleri gerekmektedir.
 2. Kongre kapsamında düzenlenecek olan sergiye katılacak sanatçı ve tasarımcılar en fazla 2 eserle katılabilirler. Sergiye verilecek eserlerin kısa kenarı en az 50 cm uzun kenarı en fazla 120 cm olmalıdır.
 3. Eser /eserlerin ulaşım masrafları eser sahiplerine aittir. Ulaşım esnasında oluşabilecek hasarlardan kongre organizasyon komitesi sorumlu değildir. Pandeminin devam etmesi halinde sergi sanal ortamda yapılacaktır.
 1. Eserler sergilenmeye hazır şekilde gönderilmelidir. Aksi durumda eser sergilenemez, kataloğa alınmaz ve ücret iadesi olmaz. Eserlerin her türlü (kırılma, ezilme, deforme vs.) riske karşı korumalı kutu ve/veya ambalajlarla gönderilmesi gerekmektedir.
 2. Eserlerin nakli esnasında oluşabilecek herhangi bir sorun veya müşkül durumdan düzenleme kurulu sorumlu değildir.
 3. Ekte bulunan katılım formlarının bir örneği eserlerin arkasına ve/veya uygun bir yerine yapıştırılmalıdır.
 4. Kurulum gerektiren üç boyutlu (örneğin, endüstri ürünleri tasarımları vb.) çalışmaların kurulumu eser sahibi tarafından yapılacaktır.
 5. Kongre sergisi 15 gün açık kalacaktır. Kongre bitiminde katılımcılar eserlerini sergiden almayacaklardır.
 6. Sergiye katılan tüm katılımcılara katılım belgesi verilecektir.
 7. Eserler ve katılım belgeleri sergi bitiminde katılımcılara karşı ödemeli kargo ile gönderilecektir.
 8. Şartnamede belirtilmeyen konularda/hususlarda/ihtilaflarda veya tereddüt halinde düzenleme kurulu kararları geçerlidir.
 9. Düzenleme Kurulu katılım şartlarını değiştirme hakkını saklı tutar.